Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

CHOV ZAKRSLÝCH KRÁLÍKŮ A TEDDY KRÁLÍKŮ

NOVINKY

 

 

Tak jsme zvítězili sami nad sebou a mezi 23.-25.1.2010 se nám podařilo zprovoznit naše webové stránky :-)

Kolem 3.2.2010 čekám mimina od Bonduelky a Pashy.

Na konci února by měla porodit Elí, tak uvidíme :-) Čekám také mimi od Rozetky(Shimi) a Franci(Barnabáš)

4.2.2010 dnes v 17h se Bonduelce narodila dvě miminka.

 

 
24.2.2010 Dnes se Elí a Pashovi narodila čtyři miminka, i když jedno je velmi malinké, uvidím, zda to zvládne...
1.3.2010 Jsme smutní, dnes nám umřel ten náš malinký tvoreček...Přikládali jsme ho mamině k cecíku, zkoušeli jsme ho přikrmovat, ale nezvládl to. Jeho sourozenci jsou ale pěkní tlusťoušci. Vypadá to, že dva budou černí a jeden modrý.
 
 
 
Někdy se prostě nedaří...maličkému už rostly zoubky a kožíšek, ale něco bylo špatně. Jeho sourozenci už jsou asi 4x větší.
8.3.10 Malincí teddíci od Elí začínají otevírat očka, dva jsou černí a jeden modrý.
9.3.10 Máme miminka! Franci s Barnabáškem mají pět prcků a Rozetce se povedli čtyři se Shimim. Obě mamky začaly rodit navečer a zatím je vše, jak má být.
19.3.10 Teddíci krásně rostou. Zatím ještě neznám pohlaví.
 
Tak jsem prozkoumala pohlaví u teddíčků-obě černé jsou holky a modrý je kluk.
27.3.10 Dnes jsem byla přijata za člena ZO ČSCH Turnov.
Siamáčkové krásně rostou, jsou naprosto úžasní...
 
 
5.4.10 Předevčírem se narodili Babette a Shimimu čtyři siamáčci. Včera porodila Sazička, jeden maloš se narodil ráno, ale máma si nepřipravila hnízdo. Přesto, že jsem se mu snažila udělat pelíšek z vaty, stále z něj lozil ven a Saze o něj nejevila zájem. Jelikož byl prcek už docela studený, psychicky jsem to nevydržela a dala jsem ho do hnízda k Babetce, aby se uklidnil a zahřál od jejích miminek. Bohužel večer jsem ho našla mrtvého, asi prochladl příliš...a Saze si trumbera večer postavila parádní hnízdo a porodila do něj mrtvého prcka...Někdy je to k uzoufání. Je to prvnička, příště se porod snad vydaří.
 
17.4.10 jsem se zúčastnila Výstavy teddy králíčků v České Lípě. Vzala jsem Sally, která byla kladně hodnoce za délku oušek-6cm a za nadějnou hlavu. Co se týká vad, má mírné hrboly kyčlí, slabší čelenku, bílý nos a drápy a její barva neodpovídá standardu. Ale mně se líbí :-)
Druhý byl hodnocen Avanti, ten bohužel dostal výluku, protože má předkus. Z toho důvodu ho nabízím k prodeji jako mazlíka za symbolickou cenu. Povahově je výborný.
 
1.5.10 Dnes odešel do nového domova poslední Francimorčin potomek. Baví mě sledovat nadšení páníčků ze svých nových kamarádů...
V týdnu jsem byla u paní veterinářky, aby se podívala na Avantiho předkus. Zkonstatovala, že to předkus není, že má jen přerostlé zoubky. A já už mu našla nový domov, kde bude jako mazlík. Ale uvidíme, třeba za ním moje Sally přijede na námluvy :-)
Morčík Parker už se pomalu zbavuje strachu a je už klidnější, zvyká si na nás.
Siamská Babetka má čtyři nádherná mimina, asi jsou to dvě holky a dva kluci. Babetka je hrozně hodná.
 
10.5.10 Dnes odjel Avanti k sympatické nové majitelce...
26.5.10 Saze má čtyři krásná miminka...
 
26.6.10 jsem se poprvé zúčastnila Výstavy králíků, kterou pořádal ČSCH ZO Turnov.  Rozetka dostala 92,5b, Barnabáš nebyl klasifikován pro silné línání(chudáček vypadá fakt hrozně), Shimi dostal krásných 94bodů a dvě březnová mládata byla hodnocena Mládě velmi dobré a moc se líbila. Samička je už v novém domově a sameček pojede do Českého Těšína.
Dnes se teddičce Sally a Barnabášovi narodila miminka. Původně pět, jedno bylo ale nar.mrtvé a jedno je maličké, tak uvidím, kolik jich zůstane...Sally je zatím bezvadná máma.
11.7.10 Prckové zůstali tři a každý je jiný...
 
 
14.-15.8.10 jsem se zúčastnila další výstavy, tentokrát v Jilemnici. Dopadli jsme myslím docela dobře! Babetka i Rozetka dostaly 93b, můj druhý vrh ZSiž je narozen v dubnu. Samičky dostaly 92,5b a 93b a oba kluci mají 93,5b, což je myslím na pětiměsíční mládata krásné hodnocení. Všichni prckové jsou na prodej.
 
18.-19.9.10 Výstava v Českém Dubu-dubnový sameček hodnocen 93b, jeho sestra byla prodána, bohužel nevím, jak byla oceněna. Shimi dostal 93,5b(v Turnově 94b), Barnabáš 93,5b, Babetka 93b a Saze dostala krásných 94b.
 
16.-17.10.10 Výstava Velké Hamry-vystavovala jsem květnové potomky Saze a Shimiho-samička dostala 93b a sameček perfektních 94b!! Tohoto krasavce jsem vezla k paní až do Ostravy-Orlové.
 
12.11.10 Výstava Lysá n/Labem - neodolala jsem a koupila si krásného samečka Zakrslého Kastorexe. Má neuvěřitelně heboučký kožíšek. Ještě mu musím sehnat samičku....
 
26.11.10 Darovala jsem teddy samičku Elí paní chovatelce, která je z ní nadšená...
15.12.10 se Francimorce a Rexovi narodila dvě miminka:
 
Tak jsem se asi zbláznila...mám další zvířecí přírůstky-v sobotu 22.1.2011 jsem si pořídila dvě krásné činčily jihoamerické. Bílou samičku Sněženku a černého samečka Čertíka. Jsou úžasní.
 
21.4. 2011 V březnu se nám narodila tři siamská miminka, dvě samičky a jeden sameček. Jednu holku si pravděpodobně nechám, ostatní půjdou do nových domovů..
 
6.7.2011 Konečně se mi podařilo sehnat papírovou samičku Zakrslého kastorexe! Sice je trošku ušatější, ale v tak málopočetném plemeni je těžko hledat opravdu kvalitní jedince. I tak jsem si pro ni jela přes 100km. Uvidíme, co na ni řeknou na výstavě.
 
V září se nám narodilo činčilátko! Je prostě nádherný!
 
31.12.2011 Poslední den v roce 2011...Novinek je tolik, že je snad ani nikdy všechny nevypíši....nemám zde napsány letošní absolvované výstavy..i když jich nebylo tolik..
Zásadní věc je moje přestěhování z Čech na Moravu. Tak se po osmi letech vracím do rodného kouta a jsem tomu moc ráda. V Českém Ráji nechávám kus svého srdce, ale tady na Moravě je moje duše...
Naše rodina by se měla rozrůst o dalšího tvora-dnes mám termín porodu, ale naší malé se na svět ještě nechce :-)
Z důvodu stěhovaní jsem trošku omezila chov králíčků, zůstalo mi deset kousků. Z teddíků jsem si ponechala nejoblíbenějšího Pashu, jinak budu pokračovat chovem Siamáčků a Kastrorexů..
 
18.4. 12 A máme tady jarní nadílku! Po půlroční pauze mám první vrh. Narodilo se hned šest krásných rexíčků! Počítám s nimi na výstavy...
 
18.6.12 Umřela mi Babbetka, jedna ze zakladatelek chovu. Je to veliká ztráta. Pravděpodobně neunesla ta vedra. Naštěstí mi po ní alespoň zůstala jedna samička do chovu.
 
8.7.12 Narodilo se nám další, už druhé činčilátko! Je to úžasný strakáček...White ebony.
 
 
 30.9.12 se konala bonitace,  naše Border kolie Jessi je uchovněná, takže doufám, že se nám příští jaro podaří štěňátka...
22.10.2012 Novinek je tolik, že nevím, čím začít.....tak těmi špatnými zprávami. Uhynula Babettka, asi na ta šílená vedra....z chovu jsem taky vyřadila Rory.
Dobré zprávy jsou, že jsem zakoupila siamskou samičku od p. Šípa, a taky zkusím nové plemeno Zakrslé kuní bílopesíkaté hnědé, páreček mám taky od p. Šípa.
Do chovu si ponechám samičku ZCa Rebarborku.
Nechala jsem si samičku od Babetky, ale je tak špatná, že o ni asi přijdu....
 
O víkendu jsem sklidila veliký úspěch na výstavě v Tečovicíh. Získala jsem Čestnou cenu za kolekci mých červnových siamáčků!!! Samečci měli 95b a 94,5b a samičky dostaly 94,5b a 94b!!!!
Také Rebarborka potěšila s 94b.
A takto se ze siamáčků raduje i naše dcerka Lia.....
 
 
3.-4.11.2012 se konala Celostátní výstava zakrslých králíků v Tečovicích. Zúčastnila jsem se s Rebarborou (ZCa 94b), Čiperou (ZKbíh 94,5b), Bartem (ZKbíh 93b) a s červnovým samečkem Zsiž (94b) a samičkou, kterou neklasifikovali údajně kvůli nečitelnému tetování (což je škoda, protože před 14dny dostala 94b).
Takže s hodnocením jsem moc spokojená a už se těším na jarní vrhy zakrslíčků.
 
20.1.13 Podarila se uzasna vec, pan Kozubik mi privezl z vystavy Rexu samecka ZCa od p. Holecka!
Jsem moc vdecna, sehnat poradneho kastorexe neni snadne.
Samecek se jmenuje Jura a je krasny. Nakonec mam novou triclennou chovnou skupinu ZCa.
 
Cerenka, Barca a Jura.
 
22.2.13 Umrela Rozetka (ZRc). Ke vsemu si nedavno Shimmi asi zlomil predni tlapky...vypadalo to zle, ale nakonec se s timto handicapem naucil zit. Chovnou roli uz plnit asi nemuze, takze se budu muset poohlidnout po nahradnikovi.
 
4.4.13 Mam konecne Velikonocni nadilku! Narodily se dva vrhy ZCa a jeden vrh ZKubih. Siamka svuj prvni porod nejak nezvladla, narodili se mrtvi kralicci.
Zatim jsem nezjistovala mnozstvi, jen jsem odstranila mrtve narozene kousky. Uvidim pristi tyden, az zacnou mali videt.
 
20.4.13 Malicci krasne rostou...Mezi ZKubih se vyloupl i jeden Rusacek a vypada to na holku. Kunici budou asi tri kluci a jen jedna holka, tak nejaky kluk bude jiste na prodej...
Zakrsly kuni bilopesikaty hnedy a Zakrsly Rusky bilopesikaty, nar. 31.3.13 :
 
 
Zakrslych kastorexu je sest, k odberu budou koncem kvetna.
 
7.7.13 Narodilo se nam dalsi cincilatko, treti v poradi! Az doroste, bude na prodej...

12.9.13 Dnes mam smutek, uhynul mi milovany Shimi...

13.9.13 Jak to byva, neco konci a neco zacina...dnes jsem zakoupila samicku Suzi a samecka Sipyho od p. Sipa. Moc vydareni siamacci! Je uzasne, ze samecek Sipy jako by z oka vypadl Shimimu, o ktereho jsem vcera prisla...

6.-8.9.13 jsem se zucastnila vystavy ve Slusovicich. Kralici dopadli pomerne slusne. Posuzovani byli Jura (ZCa) 94,5b., Cerenka (Zca vlastni odchov) 94b., samecek (ZCa vlastni odchov) 93,5b., dva samecci ZKubih (vse muj odchov) byli prodani, takze hodnoceni vim jen u jednoho-93b.,  samicka 93b., a samicka Mala, kterou si ponecham do chovu, ziskala peknych 94b.

 

14.4.2014

Siamske samicky se chovaji ponekud macessky, o tri vrhy jsem prisla, protoze matky nejevily o mladata zajem. Za to ZCa jsou fajn, mame dva kluky a dve holky.

Tak konecne se trosku zadarilo a vypada to, ze se mi podari odchovat dva siamacky. Protoze jejich mama Suzi je prvnicka a tvarila se tak nejak podivne, dala jsem si ty dva prcky do kybliku a prikladam je na krmeni k matce. Podivejte, jak papaji :-)

 

14.8.14  Mame miminka! Dva divoce zbarveni kluci se nar. 19.7.14...

 

A 19.7.14 se narodila i dve siamska miminka, vypada to na parecek. Vsichni budou k odberu kolem 19.9.14...

18.11.14 Tak konecne zase nejaka aktualizace...5.9. jsem se zucastnila vystavy ve Slusovicich-s jednim zakoupenym sameckem Zca Blue-dostal 94b. Moje odchovane samicky ZCa Petit a Rose dostaly 93,5 a 94,5b. Siamacky ziskaly: Myska 94b. a Barbucha 93b.

A Petit i Rose zustavaji do chovu:

 

 

Do chovu si take nechavam Mysku a Barbuchu, moje castecne odkojene holcicky:

Rok 2015...zpocatku roku se moc nedarilo odchovat mladata, takze na podzim jsem nemela nic na vystavy...snad bude nasledujici rok uspesnejsi. A to i co se tyce zdravi usaku. Do chovu si nechavam jen jednu samicku ZSiz Smudlu (Sipy-Barbucha) a diky velke ochote p. Kozubika jsem ziskala dve krasne samicky Zakr.cinciloveho rexe-novinka v mem chovu!

 

Smudla

 

Dve nove ZCirex samicky Pepe a Gina...

TOPlist